Tisková zpráva ze dne 27. 1. 2009 - 19 years after Berlin

Tisková zpráva   -  výstava 19 YEARS AFTER Berlin

 

Výstava „19 YEARS AFTER“ představuje díla absolventů  a současných studentů Intermediální školy profesora Milana Knížáka na Akademii výtvarných umění v Praze Intermediální škola byla založena po pádu totalitního režimu v roce 1990 Milanem Knížákem.

Tento výrazný umělec, představitel hnutí Fluxus v roli rektora tehdy zcela zrekonstruoval systém výuky na nejstarší vysoké umělecké škole v Čechách.

Už od založení Intermediálního ateliéru byl značný zájem o studium v něm a po dobu jeho existence zde absolvovalo mnoho výrazných osobností české i mezinárodní umělecké scény .

Výstava, která se představuje v Berlíně, si neklade za cíl doslovně dokumentovat díla absolventů školy od jejího založení až do současnosti, ale představuje ukázky z tvorby několika desítek výrazných osobností .

Vystavující umělci se vyjadřují v různých médiích, které zahrnují jak klasickou malbu a plastiku tak i fotografii, video, videoinstalace, objekty, internetové projekty atd.

Díla, která v Berlíně prezentují, zahrnují široké spektrum možností současného výtvarného umění – od velkoformátových obrazů až po minimalistické objekty a konceptuální realizace.

Instalace, která bude v Berlíně v budově Českého velvyslanectví  představena, dává možnost úvahy o jedné z podob současné české umělecké scény v kontextu evropského a světového umění.

 

Tento výstavní projekt byl realizován ve spolupráci Velvyslanectví České republiky v Berlíně a Akademie výtvarných umění v Praze. Kurátor výstavy je Milan Perič.

 

Výstava bude probíhat ve dnech 29.1. – 13.3. 2009 v budově Českého velvyslanectví v Berlíně, Wilhelmstrasse 44, vchod do galerie je z ulice  Mohrenstrasse. Otevřeno je ÚT-SO 10.00-18.00 hod.