Friends & Neighbors1: opencall na online výstavu pro studenty AVU

Galerie AVU ve spolupráci s externí kurátorkou Galerie AVU pro akademický rok 2020/2021 Veronikou Čechovou vyzývá studentky a studenty k zasílání audiovizuálních děl do zařazení na online výstavu, která proběhne v polovině ledna 2021 (přesné datum online vysílání bude upřesněno v prvním lednovém týdnu).

Může se jednat o díla vhodná pro online prostor (audio//pohyblivý obraz/animace/experimentální film/videoart), ale například i o experimentální dokumentaci fyzického uměleckého díla, pokud tvoříte v některém z “klasičtějších” médií typu malba a socha. Vhodná je tedy práce s audiovizuálním materiálem v nejširším slova smyslu.
 
DEADLINE pro zasílání přihlášek na online výstavu je 30. prosince 2020.

Pokud byste váhali, zda a s jakým projektem se přihlásit, můžete se obrátit přímo na kurátorku projektu k on-line konzultaci přes emailovou adresu veronikacechov@gmail.com, hotová díla posílejte na e-mail petra.svecova@avu.cz. Těšíme se na vaše příspěvky! 

 
Veronika Čechová připravila pro GAVU výstavní sérii s názvem Friends & Neighbors, během které bude v každé výstavě kombinovat uměleckou praxi mladé umělkyně ze zahraničí s tvorbou autorek a autorů z místní umělecké scény, zpravidla také s vazbou na AVU (studentky/studenti, absolventky/absolventi). Tento program vznikl se záměrem zprostředkovat ty nejzajímavější aktuální umělecké přístupy návštěvníkům z řad široké veřejnosti a zároveň vytvořit prostor pro dialog mezi studentkami a studenty pražské umělecké školy a jejich zahraničními vrstevníky. Výstavní cyklus Friends & Neighbors měl probíhat od podzimu roku 2020, ale s ohledem na aktuální ztížené podmínky galerijního provozu se jeho první výstup uskuteční v podobě jednovečerní online výstavy, na kterou pak naváží další výstavy v roce 2021.