Pozvánka na online výstavu Friends& Neighbors 1

Friends& Neighbors I: Online výstava

 

21.1.2021, 18:00 – 20:00

 

Umělkyně a umělci: Nela Britaňáková, Matyáš Grimmich, Martin Fischer, Laura Trenčanská

Kurátorka: Veronika Čechová

 

První výstava z cyklu Friends&Neighbors představuje výběr uměleckých projektů současných studentek a studentů AVU. V průběhu večera budou mít diváci možnost shlédnout na Youtube kanálu AVU https://www.youtube.com/watch?v=eUAsmr6d-Q0 umělecká videa

Nela Britaňáková: Re-Enter The Plant

Martin Fischer: Imaginace / všechno vypadá takhle

Laura Trenčanská: Třpyt!

 

Od 18:30 naváže participativní umělecký projekt Matyáše Grimmicha. Tato část výstavy vyžaduje aktivní zapojení divaček a diváků přes video platformu ZOOM a prosíme vás tedy předem o přihlášení k účasti na performance na emailu m.grimmich@gmail.com.

 

Performance je součástí projektu Transferring sessions, který iniciovali Matyáš Grimmich a Jesper Alvaer. Záměrem projektu je objevovat a experimentovat s různými možnostmi sdílení prožitků jinak než slovy nebo symboly.

Toto téma se stalo nečekaně aktuální vzhledem k současné situaci, kdy zůstáváme buď izolovaní nebo využíváme online formy komunikace, které redukují náš pocit blízkosti s druhými lidmi. Online prostředí vytváří odtržení od těla i od prožitku společenství, protože z principu vymezuje naše komunikační kanály jen na slova a obrazy. V této situaci se zrodily otázky: Jak lze předávat tělesnou zkušenost, pocity a prožitky v online prostoru co nejpříměji a s co nejmenším zkreslením? Jak je možné překonávat izolovanost? Jak z deficitu online prostředí vytvořit výhodu, která povede k větší blízkosti?

Prožitková akce je určena pro menší skupinu lidí, kteří se chtějí v bezpečném prostředí setkat se svým tělem a s druhými lidmi a vyzkoušet  jeden z experimentů s přenosem fyzické zkušenosti.

Akce bude trvat asi 75 minut (prožitek a jeho reflexe). Celým procesem vás provedou někteří lidé zapojení do projektu Transferring sessions.

Skupinu Transferring tvoří Darina Alster, Jesper Alvaer, Martina Čurdová, Lucie Fryčová, Matyáš Grimmich, Hana Chmelíková, Honza Nejedlý, Karolína Schön a Tomáš Wortner.