rekonstrukce školy architektury avu získala mimořádné ocenění v rámci ceny patrimonium pro futuro

Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro s podtitulem Společenské ocenění příkladů dobré praxe byly uděleny s cílem vyzdvihnout, co se v oblasti památkové péče podařilo v roce 2019. Odborná porota vybírala vítěze čtyř hlavních kategoriích z celkem 23 nominovaných, udělena byla také tři zvláštní ocenění generální ředitelky NPÚ Nadi Goryczkové, ocenění pro osobnost památkové péče i cena veřejnosti Památky děkují.
 
Jedno ze zmíněných mimořádných ocenění letos získala Akademie výtvarných umění v Praze za komplexní a mimořádně důsledný přístup k obnově Školy architektury. 
 
Škola architektury AVU, která vznikla podle projektu Jana Kotěry a Josefa Gočára v letech 1922 až 1924, prošla v roce 2019 celkovou obnovou. Koncept obnovy přitom vznikal přímo na půdě Školy architektury pod vedením prof. Emila Přikryla, otevřené výběrové řízení na navazující projektové fáze vyhrála absolventka této školy Marcela Steinbachová. Cílem projektantů bylo nepřipravit budovu opravou a modernizací o její autenticitu, ale naopak ji ještě důrazněji podtrhnout, očistit od nepůvodních prvků či doplnit o nové, které s původními souzní.

https://www.npu.cz/cs/npu-a-pamatkova-pece/npu-jako-instituce/zpravy/684...