Kurz Digilabu: Jak postavit web

04.04.2017 - 11.04.2017
Akademie výtvarných umění v Praze
U Akademie 4 Aula AVU
Praha 7
Czech Republic

Kurz Digilabu: Jak postavit web
Lektor: Jan Mucska

Místo a čas: DigiLab - úterý 4. a 11. dubna vždy 14.30. - 18.30

Webové stránky jsou v dnešní době jedním ze základů celistvé prezentace. Způsobů, jak takovou prezentaci vytvořit, je mnoho.  Ne všechny jsou ovšem snadno pochopitelné a dostatečně flexibilní. Pro tvorbu webové prezentace se většinou používají tak zvané CMS (Content Management System / Systém pro správu obsahů). Jedním z nich, aktuálně nejpopulárnějším je Wordpress. Ve Wordpressu je možné postavit osobní stránky, firemní prezentaci, nebo i jinou komplexnější aplikaci vyžadující online správu a prezentaci obsahu.

Během kurzu představí lektor možnosti Wordpressu. Ukáže, jak v něm editovat obsah, jak rozšířit jeho funkce, nebo upravit jeho vzhled k vlastním potřebám. Představí, v čem Wordpress vyniká a jaké má záludnosti.
Cílem worshopu je poskytnout studentům rychlý přehled o možnostech online systémů pro správu obsahu. Měl by pomoci vyhnout se začátečnickým chybám a obecně uvést zájemce do problematiky tvorby webových stránek.

Účastnický předpoklad:
Ideální účastník kurzu by měl být technicky zdatný (IT). Měl by být schopný pohybovat se v neznámém abstraktním prostředí. 

V případě dotazů se obracejte na vedoucí Digilabu: Jana Doležalová <jana.dolezalova@avu.cz>.