Aula AVU: Úvodní přednáška Sus Zwick a Mudy Mathis

Akademie výtvarných umění v Praze
U Akademie 4 Aula
Praha 7
Czech Republic

Ateliér hostujícího umělce (Šaloun) ve zkráceném zimním semestru povedou švýcarské vizualní performerky Sus Zwick a Muda Mathis.
 
Sus Zwick se narodila ve Friborgu, žije a pracujě v Baselu. Vystudovala na Univerzité ve Friburgu logopedii a pečovatelství a audiovizuální dizajn na Schule für Gestaltung v Baselu. Je umělkyní na volné noze a pracuje s videem, instalací, delá performance a hudbu. Je zakladatelkou produkčního družstva VIA – AudiovideoKunst v Baselu (http://www.viakunst.net), členkou slávné hudební skupiny Les Reines Prochaines (budoucí královny). Zúčastnila se mnoha národních a mezinárodních festivalů, TV pořadů, videí, videoinstalací, výstav, performancí, koncertů.

Muda Mathis se narodila v Curychu, žije a pracuje taky v Baselu. Spolupracuje s Sus Zwick a v jiných seskupeních na poli performance, video, instalace a koncertů. Studovala na F+F Schule für experimentelle Gestaltung v Curychu, tanečnou Leeder School of Dance v Herisau a audiovizuální dizajn na Schule für Gestaltung v Baselu. Muda Mathis je spoluzakladatelkou Les Reines Prochaines, VIA AudioVideoKunst v Baselu a Performance Chronik taky v Baselu (http://www.performancechronikbasel.ch). Je profesorkou na baselské HGK Hochschule für Gestaltung und Kunst.

http://www.mathiszwick.ch/?m=1
http://www.reinesprochaines.ch/

Deadline pro podávaní přihlášek je 16. říjen 2018. 
Semestr začína 16. října a končí 30. listopadu (vernisáž) 2018 - semestr pak pokračujete ve svém domovském ateliéru a získaváte zápočet.

Přihlásit se na stáž múžete na studijním oddělení AVU (p. Danica Dimitrijević), U Akademie 4, Praha 7.
Pro víc informací ohledně stáže v AHU prosím kontaktujte asistenta MgA. Tomáše Džadoňě tomas.dzadon@avu.cztel.: 731 577 153
Sledujte nás na Facebooku: https://www.facebook.com/SalounStudio/​