Ateliér intermédií I: Jokul

09.12.2019
19:00-23:00
Akademie výtvarných umění v Praze
U Akademie 4 At. č. 8
Praha 7
Czech Republic

For English, see below:

Jökull je tvořen fiktivními sloučeninami na hranici slyšitelnosti všech prvků, jsou to zmrzlé prsty, viditelný dech. Jen v meditaci se člověk může stát ledovcem.

Ateliér intermediální tvorby 1 vás na jednodenní vernisáž kolaborativního projektu mezi Akademií výtvarných umění v Praze, Iceland University of the Arts a Janáčkovou akademií múzických umění v Brně. Výstava, jejímž společným tématem je periodická tabulka prvků a inspiračním zdrojem zvukové kompozice Jiřího Suchánka, představí performance, videa, objekty i zvukové instalace a zároveň stream elektroakustického koncertu z brněnského Divadla na Orlí, hudebně dramaturgické laboratoře JAMU.
Vernisáž AVU bude možné sledovat na streamu na fb Intermediální tvorby I od 19:00 nebo v Divadle na Orlí v Brně.

Místo konání výstavy:  Ateliér intermediální tvorby 1, AVU, U Akademie 4, přízemí, ateliér č. 8

Vystavující: Hrafnkell Tumi Georgsson a Oscar Gränse (Iceland University of the Arts); Magdaléna Kašparová, Elena Pecenová, Roza Pogosian, Jaroslav Prokopec, Stanislav Zábrodský (AVU); Jiří Suchánek (JAMU)

Autoři vizuálu: Alexandr Martsynyuk a Krstn Klkv
--------------------------------------------------------------------------------------

Jökull is created from fictitious compounds that nearly cross the borders of audibility of all elements. Jökull are frozen fingers and visible breath. Only in meditation can we become icebergs.

Studio of Intermedia Art 1, AVU, cordially invites you to a one-day opening of a collaborative project between the Academy of Fine Arts in Prague (AVU), Iceland University of the Arts a Janáček Academy of Music and Performing Arts in Brno (JAMU). The exhibition will present the works of students that all refer to the theme of a periodic table of elements and that were loosely inspired by Jiří Suchánek´s sound compositions. You will see performances, videos, objects and sound installations, and at the same time, a life electro-acoustic concert streamed from an experimental JAMU theatre Divadlo na Orlí.
You can also watch the opening on our facebook from 7:00pm or in the Divadlo na Orlí theatre in Brno. 

Where: Ateliér intermediální tvorby 1 / Intermedia Art 1 Studio, AVU, U Akademie 4, ground floor, studio No. 8
When: 7pm

Exhibiting artists: Hrafnkell Tumi Georgsson a Oscar Gränse (Iceland University of the Arts); Magdaléna Kašparová, Elena Pecenová, Roza Pogosian, Jaroslav Prokopec, Stanislav Zábrodský (AVU); Jiří Suchánek (JAMU)

Graphic Design: Alexandr Martsynyuk a Krstn Klkv