Sam Lewitt: Potíže s popisem / Some Trouble with Description

16.12.2019
18.00
Akademie výtvarných umění v Praze
U Akademie 4 Aula AVU
Praha 7
Czech Republic

Sam Lewitt je umělec žijící v New Yorku. Svá díla většinou koncipuje jako intervence do galerijní infrastruktury, jimiž odhaluje materiální podoby moci cirkulující ve specifických místech. Lewitt  se v přednášce bude věnovat několika svým projektům z nedávné doby.
Připravil a uvádí Karel Císař. Přednáška bude přednesena anglicky.
V nedávné době se uskutečnily jeho výstavy v Galerie Buchholz, Berlín (2017), v Kunsthalle  Basel (2016), ve Swiss Institute, New York (2016) a ve Wattis Institute for Contemporary Art,  San Francisco (2015). Jeho práce byly prezentovány v rámci mnoha významných přehlídek, zejména na 57. Benátském bienále (2017) a na bienále Whitneyho muzea (2012). V roce 2018 se účastnil skupinových výstav ve vídeňské galerii Secession, v Kunsthall Bergen a v Panacée, Montpellier a byl vybrán, aby vytvořil nové dílo v rámci projektu Frieze/BMW Open Work.

Sam Lewitt is an artist who lives and works in New York. His work intervenes into the infrastructure of display, throwing into relief material forms of power that circulate through specific sites. Lewitt will discuss several recent projects.
Introductory notes by Karel Císař. Lecture will be held in English.
Recent solo exhibitions include Galerie Buchholz, Berlin (2017), Kunsthalle Basel (2016), Swiss Institute, New York (2016) and the Wattis Institute for Contemporary Art, San Francisco (2015). His work has been featured in major group exhibitions such as the 57th Venice Biennale (2017) and the 2012 Whitney Biennial. In 2018 his work was featured in institutional exhibitions at Vienna Secession, Kunsthall Bergen and la Panacée, Montpellier as well as being the recipient  of a major new commission by Frieze/BMW Open Work.