Festival Fluidum

19.10.2010 - 21.10.2010
úterý 19.10. 2010 v 19:00 hod.
Studentský klub a Galerie K4
Celetná 20
Praha 1
Czech Republic

Festival Fluidum je zaměřen na výtvarné a performativní umění a hudbu. Uskuteční se 19.-21.10.2010 ve Studentském klubu K4  v Celetné 20, Praha 1. Zahajuje se jím zároveň provoz Galerie K4 v nově otevřeném prostoru klubu, který v rámci festivalu oslaví své první narozeniny. Část výstavy potrvá do 18.11.2010.
 
Bohatý program festivalu sestává z koncertů, videoprojekcí a zvukových a tanečních performancí. Přehlídka nabídne pestrý výběr prací jak studentů uměleckých škol, tak i několika zkušených a etablovaných tvůrců. Součástí festivalu je kromě diskusí a komentovaných prohlídek samotných autorů také veřejně přístupný workshop se zúčastněnými umělci, v jehož rámci vznikne site-specific instalace či performance v prostoru klubu.
 
Cílem festivalu je dát prostor časově proměnlivé a neustále se vyvíjející tvorbě, vyplnit klub a galerii, ale také dobu trvání přehlídky a výstavy: 53 hodin, 1179 m³ umění
 
Kurátoři festivalua v rámci něj probíhající výstavy jsou absolvent dějin umění pražské FF UK Jakub Hauser a studenti Katarína Chlustiková (dějiny umění na FF UK v Praze) a Václav Janoščík (doktorský program kurátorství na VŠUP v Praze). Společně založili také Galerii K4, pro kterou připravují další výstavy současného umění.
 
„FLUIDUM“
 
Současné vizuální umění reflektuje různými způsoby rychlou proměnu, jakou prochází dnešní doba. Média umělecké tvorby i její žánry ztrácejí zřetelné ohraničení a pokusy o vymezování čím dál víc postrádají smysl. Prostupnost, vzájemné přelévání a pestrost cest k sebevyjádření se promítly do názvu festivalu – Fluidum. Autoři, kteří se zde představují, používají zpravidla více uměleckých médií a i hudební uskupení, jež se festivalu účastní, mají své kořeny převážně na výtvarné scéně.