Anemic Festival a výstava Immerse Me! v Galerii AVU

04.11.2010 - 16.11.2010
Zahájení výstavy 9.11. 2010 v 18 hod.
Galerie AVU
U Akademie 4
Praha 7
Czech Republic

Přijďte objevit současné trendy digitální kinematografie, videa a audiovizuálního umění

ANEMIC objevuje nezávislé filmové režiséry a nadějné umělce. Festival hledá a podporuje nezávislý film a multidisciplinární umělce na celém světě a skrze svůj program představuje divákům jejich tvorbu. S potěšením Vám představujeme čerstvý multidisciplinární program, ve kterém naleznete celovečerní filmy, dokumentární a krátké filmy, digitální poezii, videoart, animace, interaktivní instalace, audiovizuální performance, veřejné diskuze a setkání a umělci. První ročník festivalu se uskuteční bez grantové podpory. Děkujeme proto za velkorysou podporu našich partnerů, umělců a skvělým dobrovolníkům.

Festival se uskuteční v Praze 4. - 16. listopadu. Po promítání v Biu Ponrepo, navážeme veřejnou akcí NO STANDARTS na originálních místech poblíž. Na programu jsou audiovizuální performance, setkání s umělci, interaktivní instalace atd.

9. listopadu zahájíme výstavu "Immerse Me!" v galerii AVU - výstava audiovizuálních a interaktivních instalací bude pokračovat akcí v Biu OKO.

Výstava “Immerse Me!”

9. – 16. listopadu Po – Pá 10.00 – 18.00, vstup zdarma

Výstava “Immerse Me!” bude součástí ANEMIC festivalu a proběhne v galerii AVU, Praha 7. Název výstavy znamená v českém překladu “pohlť mě” a předem osvětluje záměr projektu, kterým je přinést divákovi specifický typ kulturního zážitku.

I když velká část instalací bude využívat nových médií a moderních technologií, naším cílem je představit současné umění – i to netechnické – založené na práci s percepcí, celkově pohlcující lidskou pozornost.

Underground City XXI. (HR, CZ, F, A)
Evropská interdisciplinární platforma, Interaktivní instalace – detailnější informace zde

FRAME SEDUCTIONS, Pierre Proske (AUS)
Interaktivní instalace

RAINDROPS, Brian Eschrich, Deborah Schmidt, Martin Herrmann (D)
Interaktivní instalace

Bublifuk, Emilie Segnarbieux (F)
Video instalace