Městská knihovna v Praze: David Trottin - Katalyzátor

Městská knihovna v Praze
Mariánské náměstí 1/98
Praha 1
Czech Republic

Kruh a Francouzský institut v Praze Vás zvou na cyklus přednášek „Metamorfózy měst“
 
čt 04/04/13, 19:30
Katalyzátor
 
David Trottin z francouzského atelieru Périphériques Architectes bude mluvit o roli architektury v utváření města.  Východiskem architektonického návrhu by mělo být podněcování rozvoje městského prostředí a jeho aspektů – intenzity, hustoty, mísení i náhody. Tyto aspekty představují realitu návrhu, s níž jako architekt pracuje. Architekturu vnímá jako katalyzátor životních podmínek ve městě.
 
zdarma
přednáška bude ve francouzštině a bude tlumočena do českého jazyka
 
partneři: Francouzský institut v Praze, Ministerstvo kultury ČR, Škola architektury AVU Praha
projekt podpořili: Konsepti, Magistrát hl. m. Prahy, MDA Praha s.r.o., Metrostav a. s., Sipral a. s., Nadace české architektury
mediální partneři: Era 21, Radio 1, archiweb, Kulturní čtrnáctideník A2
 
Občanské sdružení Kruh pořádá od roku 2001 veřejné akce a přednášky zaměřené na současné dění v architektuře. Cílem přednášek a diskusí je zprostředkovat dialog o kvalitní české i světové architektuře a o architektonické tvorbě širším vrstvám veřejnosti - tj. i mimo úzký okruh odborníků a studentů architektury. Kruh již uspořádal více než sto přednášek významných i začínajících českých a zahraničních architektů a teoretiků architektury, dva filmové festivaly o architektuře a výstavu Povolání: architekt(ka). Pravidelně vydává sborníky Textů o architektuře. Občanské sdružení Kruh je také iniciátorem celorepublikového festivalu Den architektury.
www.kruh.info, www.denarchitektury.cz