Frauenthal

14.11.2021 - 30.12.2021
Alšova jihočeská galerie
Zámecká jízdárna
HLuboká nad Vltavou
Czech Republic

Vystavení umělci:
Petr Brožka, Kateřina Dobroslava Drahošová, Pavel Kučera, Marie Ladrová, Matěj Macháček, Martin Mrkva, Jitka Petrášová, Klára Stodolová, Eva Vápenková.
Alšova jihočeská galerie připravila s přicházejícím podzimem pro návštěvníky Zámecké jízdárny v Hluboké nad Vltavou výstavu Frauenthal, která představí vybraná díla vzniklá v rámci symposií v letech 2019 a 2020. Na symposiích mají autoři příležitost vzájemně se poznat, společně pracovat a konfrontovat způsoby své práce a předávat si zkušenosti. Galerie má na druhou stranu možnost tímto způsobem obohacovat své sbírky o díla autorů a navazovat tak na sbírkotvornou koncepci instituce v současném pojetí.
Místem konání symposia je malá obec v podhůří Šumavy – Frantoly (německy Frauenthal), kde lze pocítit současně přitažlivost netknuté přírody, ale i temnou stranu, která byla způsobena pohnutými poválečnými událostmi, které připomínají zaniklé přilehlé obce. Díky tomu jsou Frantoly velmi inspirativní a vybízí k vytváření děl, která reflektují přírodu a krajinu ve všech jejích podobách, včetně krajin vnitřních.
K účasti na symposiu jsou oslovováni  a vybíráni umělci, kteří pracují převážně tradičními způsoby a pohybují se na mediálním rozhraní malby a kresby.